Projekt Ruszzbloku jest nową przestrzenią kultury fizycznej. Naszą pasją jest sport, naszą ambicją jest promowanie tego, co jest w nim najlepsze. Jako trenerzy, zawodnicy, aktywiści… słowem, ludzie sportu, chcielibyśmy pokazać Wam ile radości można czerpać z ruchu, jak dużo można się nauczyć poprzez uprawianie sportu i ile zdrowia czerpać z aktywności fizycznej. Jesteśmy tu dla Was!

RUCH. To nie tylko czas i przestrzeń. To także świadomość. Od skromnych gestów do skomplikowanych układów tanecznych – ruch wypełnia całe nasze życie, albo… to my wypełniamy życie ruchem! Im lepiej znamy siebie samych, tym łatwiej nam jest o ekspresję własnego „ja”. Dlatego właśnie tak uwielbiamy się ruszać. Pokazujemy światu naszą wydolność biegając, popisujemy się naszą siłą dźwigając ciężary, cieszymy się gibkością poprzez gimnastykę. Za wszystkim stoi nasze pragnienie ruchu, a dzięki niemu pokazujemy światu nasze możliwości.

ZABAWA. Kultura fizyczna powinna być wartością samą w sobie. Jak mało atrakcyjny byłby sport, gdyby chodziło w nim tylko o uprawianie ciała dla wartości utylitarnych, o uprawianie sportu dla jakiegoś konkretnego założenia. Nie tędy droga. Gdy sport staje się zabawą, gdy ćwiczenia fizyczne wprawiają w dobry nastrój, a wyjście na bieganie powoduje uśmiech, znaczy to, że osiągnęliśmy cel. Sport stał się wartością autoteliczną.

BIEGANIE. Jeżeli w biegu codziennych obowiązków szukasz czasu „dla siebie”, to chyba nie ma lepszego rozwiązania niż wyjść pobiegać. Nic tak nie poprawia nastroju i nie dodaje energii jak bieganie. Wystarczy chwila truchtu, aby z pozytywnym nastawieniem wrócić do biura, zmyć naczynia, ugotować obiad, sprzątnąć mieszkanie czy odrobić lekcje z dziećmi! Metoda sprawdzona na ludziach – w 100% skuteczna.

MOTORYKA. Dobrze jest być silnym, szybkim, skocznym, wytrzymałym i gibkim. Im wyższa jakość wszystkich tych cech, tym łatwiej opanować niezliczoną ilość umiejętności, a uczucie wszechwładzy temu towarzyszące to wspaniała i urocza nagroda. Wszystkich śmiałków zachęcamy do spróbowania.

SPORT. Jak się bawić to się bawić. Gra w kapsle, piłkę nożną czy wspinanie po drzewach to najpiękniejsze dziecięce wspomnienia, a są takie za sprawą pewnego drobiazgu – rywalizacji. Rzucone wyzwanie potrafi być jak ogień rozpalający dziecięce serca i o to właśnie chodzi. Niech zwycięży sport pełen wyzwań!

CIAŁO. Niewiele osób wie jaką przygodą jest ludzkie ciało. Najdrobniejszy ludzki element potrafi pochłonąć zainteresowanie naukowców na długie lata. To właśnie dzięki ich pasji, rodzi się nasza – zrozumienie ludzkiego ciała. Wiedza o mechanizmach naszego ciała pozwala przygotować Was do mądrej aktywności fizycznej.

ZDROWIE. To, że zdrowie jest dla nas ważne nie dziwi wcale. Wystarczy pomyśleć o naszych bliskich, którym zawsze życzymy zdrowia i szczęścia. Wsłuchani w te życzenia proponujemy zadbać o Wasze potrzeby i wyjść naprzeciw chorobom cywilizacyjnym XXI wieku. Naprawdę nie trzeba dużo, aby pomóc sobie i bliskim.